středa 24. listopadu 2010

DOBŠICE 11/2010Sešli jsme se zde, v moravské hospodě. Nedávno jsem na našem mateřském serveru PhotoExtract, na kterém jsme se kdysi poznali, zaslechl názor jednoho člověka, který uštěpačně a tak trochu opovržlivě prohlásil: po hospodách dnes vystavuje kdekdo. Ano, je to možné. Ale je na tom něco špatného, je na tom něco podřadného?
Nikoli. Česká a moravská hospoda je fenomén. Fenomén, který by si zasloužil pojednání z rukou mistra pera, jímž bohužel nejsem. Česká a moravská hospoda je srdcem společenského dění obce, místem, kde se scházíme, když potřebujeme něco projednat, místem, kde se chodíme občerstvit, podiskutovat s přáteli, je místem, kam chodíme dělat politiku – tedy starost o věci obce, místem, do kterého nejspíše v první řadě zavítá noha poutníka, který dorazil do obce a znaven touží po občerstvení a azylu. Zde, v moravské hospodě U Sapíka občerství nejen své tělo, ale i svou duši.

část proslovu našeho présidenta EMIRA CH. v Dobšicích...
za organizaci a práci,kterou s vernisáží měl mu za všechny účastněné děkuji!
havran

9 komentářů:

 1. Ahojky. Ten proslov stojí za to - díky za otištění... A připojuju se k poděkování Emirovi - i za dopravu i za vše, co si asi komplet neumím představit... já jsem si jen užila výsledek.. Fotky první a třetí super - jsou výstižné :-) tu prostřední nekomentuju... :-)

  OdpovědětVymazat
 2. A tak to já okomentuji všechny tři:o))) jsou báječné:)

  OdpovědětVymazat
 3. Fotky fajn, nejvíc Mistr. :-)

  Není zač děkovat, rádo se stalo, příště však tu organizaci naopak budu muset lépe dozorovat.

  :-)))

  OdpovědětVymazat
 4. moc pěkně napsáno, holt kdo umí, umí... stejně tak i fajn fotodoprovodný dokument... a prostřední fotka, hmmm, se mi moc líbí... hlavně na živo ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Výborný proslov to musel být... a všechny fotky jsou fajn!! :o)

  OdpovědětVymazat
 6. Dobré fotky s jistě povedené akce......

  OdpovědětVymazat
 7. my jsme se stavili sice jen na chvilku, ale bylo tam moc fajn! proslov zvládl pan president na jedničku! celkově povedená akce :)

  OdpovědětVymazat