úterý 26. října 2010

Expedice Křtiny


Památného slunečného dne, v neděli 10. října se uskutečnila první společná akce našeho fotoklubu I.FPC.
Expedice do Křtin, známého poutního místa, proslulého svým krásným Mariánským chrámem geniálního barokního architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichla, svou neméně kouzelnou okolní přírodou a především krásou místních příslušnic něžného pohlaví.
Před velkolepou budovou Mariánského chrámu zde probíhaly po celý den fotomanévry brigády rychlého nasazení I.FotoPoetického Clubu v následujícím složení:
polní maršál: Havran V.S.
zástupce polního maršála, armádní generál Jiří Dressler, pověřený řízením výsadku a osvětlovací a týlové zabezpečovací jednotky
zástupce zástupce polního maršála, armádní generál Jarda S, pověřený spoluřízením výsadku
generální inspektor výsadku, armádní generál Kulda
vrchní velitel meziplanetární letecké flotily An Anus
admirál Emir Chali, president I.FPC
Tato šestice měla za úkol vystřílet co nejvíce fotostřeliva na krásná děvčata z místního divadelního a tanečního kroužku Saltarín za účelem pořízení co nejvíce jedinečných a neopakovatelných snímků pro potěchu děvčat i svou.
Po seznámení se s terénem jako příprava na akci samotnou započala rozstřelba. Armádní generál Jarda S si stoupnul na kámen, zahalil se do slušivého hábitu, zaujal pozici zkamenělého druida a nechal se ostřelovat zdatnými kanonýry našeho výsadku.
Po uvítání nám v ústrety vyslanou dívčí delegací jsme navštívili naše příští oběti v úpravně jejich účesů a zevnějšků – v místní škole. Zde proběhl krátký zastřelovací trénink pro palbu ve zšeřelém prostředí, načež došlo posléze konečně ke všemi netrpělivě očekávané akci samotné – ostrým střelbám.
Vyparáděné ženy a dívky vykráčely slavnostně a ladně na místní promenádu, pročež po krátké procházce zaujaly pozice na schodišti před místním chrámem.
Půvabná a krásná děvčata poté ochotně a profesionálně s úsměvy na rtech náruživým kanonýrům pózovala ve svých překrásných historických kostýmech z různých období a všelikých končin světa, od gotiky a renesance přes baroko až po roucha ze vzdálených exotických krajin.
Byl slunečný, avšak dosti chladný den. Těžce odění fotostřelci trpěli více spíše ne zrovna ideálními světelnými podmínkami než chladem, zato děvčata se svými odhalenými ramínky a dekolty zimou zjevně poněkud trpěla, nedala však na sobě nic znát a s úsměvy na tvářích statečně překonávala nejen těžkou fotostřelbu, ale především nepříjemný chlad.
Pro zahřátí všech aktérů tohoto zábavného představení byly doneseny i zásoby domácí slivovičky, která těm, kteří neřídili těžkou techniku a mohli si zavdat, zahřála nejen útroby, ale rovněž ještě zvedla beztak již dosti povznesenou náladu a chuť do dalšího boje.
Po skončení manévrů před místním chrámem byly ženy a dívky naloženy na vozovou hradbu a odvezeny do kopců do místní krásné přírody, aby zde dále vystavovaly na odiv svou krásu nejen slunci a břízám, okolojdoucím poutníkům a výletníkům, ale především nenasytným členům našeho fotovýsadku a oddávaly se napospas neutuchající palbě jejich mírumilovných zbraní.
Když vše bylo v nejlepším a znavené slunce se již začalo sklánět k obzoru, zazněla poslední salva. Celá kumpanie se i s trénem přesunula do místní restaurace U Farlíků, kde byla tato náramně vydařená akce oficiálně slavnostně zakončena a aktéři se zahřáli horkým čajem a studeným pivem.
Vznikla tak spousta krásných a zajímavých snímků a jeden nezapomenutelný zážitek, který se jak všichni doufáme, bude někdy v budoucnu opakovat, neboť brigáda rychlého nasazení je lačná boje a hlavně trofejí. Těch náruživí kanonnýři nemají nikdy dost a dívky se jistě taktéž těší na naše lepší a přesnější, příště snad takřka profesionální zásahy.
Děvčatům slibujeme, že příště nebudou muset mrznout a naše záběry budou po tomto cvičení ve všech směrech ještě mnohem zdařilejší.

Hlášení o úspěšné expedici vypracoval a podal:

Emir Chali, president I.FPC, admirál

:-)

Další fotografie z akce:

8 komentářů:

 1. Dobrý večer!Uděluji ti metál za zásluhy.Dobře jsem si početl.No a dodal jsi to teda včas.Zrovna dnes jsem přemýšlel že,by se sem mohlo něco takováho dát:-)
  I obrázky jsi vyhrabal.Dobrá práce.

  OdpovědětVymazat
 2. džusblues admirále... jo jo hajfy byly v cajku, naše plotna v chechtu a musím dodat, že špica fištróni nám chodily po místní pálenici... betálná akce, vo tym žádná... a zítra to musíme zacucnót :)))

  a ještě odkaz na pár mých foteček z akce - http://jardamandala.rajce.idnes.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. A z fotek se mě nejvíce páčí ta třetí.....

  OdpovědětVymazat
 4. fajn reportáž z akce a článek moc pobavil ;o)

  OdpovědětVymazat
 5. Fajn počtení + pokoukání - pobavilo ((-: kdybyste se náhodou někdy vrtli blíže ku Hradišťu - dejte vědět!! ((-; Štěpánka B.

  OdpovědětVymazat
 6. smekám el présinte....:-)))))

  OdpovědětVymazat